Сепаратори повітря та шламу
У всіх елементів системи опалення є термін експлуатації та часто заміна або ремонт цих комплектуючих може бити по кишені споживача. Тому варто задуматися про те, як максимально продовжити термін експлуатації системи опалення й кожного елемента зокрема.
Зазвичай у систему опалення закладають і встановлюють запобіжну арматуру (зворотні клапани, повітровідвідники, запобіжні клапани тощо. д.) , проте вони захищають систему тільки від перевищення тиску та температури, але ніяк не захищають її від забруднення. Звичайно, в системі будуть наявні косі фільтри, але їхній рейтинг фільтрації від 500 до 200 мкм і цього вистачає лише для збирання великого сміття, а частинки набагато дрібніші за 500-200 мкм створюватимуть так званий шлам. Який осідає і ускладнює роботу котла (збільшується споживання палива), радіаторів (зменшується тепловіддання), а також зменшує напір, звужуючи діаметра труб.
Для боротьби з ним використовують сепаратори шламу.
Сепаратор шламу — конструкцією схожий на сепаратор повітря, ось тільки камера потоку спрямована вниз, а повітровідвідник замінений на дренажний кран для видалення накопиченого шламу. Для збільшення продуктивності роботи деякі моделі сепараторів комплектуються магнітними вставками. Зазвичай їх встановлюють у нижній точці системи опалення.
Сепаратор повітря — розв'яже проблему наявності повітря в системі — його завдання видаляти великі пузеринки та мікропухирання повітря, для якісного тепловіддання в системі, а також знизить ймовірність появи шламу в системі
Також є комбіновані сепаратори повітря й шламу, які дають змогу видаляти як повітря, так і шлам із системи опалення, а також просто економлять місце та час на монтаж.
Наявність сепараторів повітря і шламу, або ж комбінованого їхнього аналога, сприятливо впливає на систему опалення, не дає можливості знижуватися енергоефективності у зв'язку із засміченням і допоможе збільшити термін її експлуатації.